وام ایثارگران

با کارت ایثارگران چه وام هایی می توان گرفت؟

دولت تسهیلات زیادی را تحت عنوان وام‌ ایثارگران برای ارائه به این عزیزان در نظر گرفته است. اگر شما می‌خواهید بدانید که با کارت ایثارگران چه وام‌هایی را می‌توان دریافت کرد این مطلب برای شما نگارش شده است. پس حتماً ابتدا این مطلب را مطالعه کنید چون برای برخی از وام‌ها شرایط بسیار خوبی برای متقاضیان وام در نظر گرفته شده است.

انواع وام‌ها با کارت ایثارگری

به طور کلی کسانی که در جنگ ۸ ساله دفاع مقدس در ارتش یا سپاه مقابل دشمن‌ ایستاده و اکنون توانسته‌اند کارت ایثارگری را به دست بیاورند می‌توانند با در دست داشتن این کارت به برخی از بانک‌ها که وام‌ ایثارگران را پرداخت می‌کنند مراجعه کرده و سپس وام مورد نیاز خود را دریافت کنند. این وام‌ها عبارتند از:

وام کسب و کار

به طور کلی دو نوع وام کسب و کار برای دارندگان کارت ایثارگری در نظر گرفته شده است:

وام مخصوص کارآفرینان

 این وام که تا سقف ۲ میلیارد تومان به کسانی که قصد کارآفرینی دارند ارائه می‌گردد، دارای سود ۴ درصد و اقساط ۵ ساله است.

وام کسب و کار‌های شخصی

اگر شما به عنوان یک خویش‌فرما به دنبال دریافت وام هستید می‌توانید تا سقف ۱۵۰ میلیون تومان وام دریافت کنید که اقساط آن ۷ ساله و سود آن ۴ می‌باشد.

وام ازدواج

درست است که دولت وام ازدواج را برای همه افراد در نظر گرفته است ولی افرادی که دارای کارت ایثارگری هستند می‌توانند سقف بالاتری از وام را دریافت کنند. در واقع مبلغ وام ازدواج برای دارندگان کارت ایثارگری دو برابر افراد عادی خواهد بود. اگر شما فرزند ایثارگر هم هستید می‌توانید از این فرصت استفاده کرده و وامی با دو برابر مبلغ وام‌های افراد عادی دریافت کنید.

وام خرید کالا

یکی از خدماتی که اداره تسهیلات رفاهی بنیاد شهید برای جانبازان، ایثارگران و خانواده شهدا در نظر گرفته است وام خرید کالا می‌باشد. این وام به صورت قرض‌الحسنه تا سقف ۲۰ میلیون تومان ارائه می‌گردد. البته ممکن است در برخی از موارد مبلغ وام افزایش یابد. در نتیجه براساس مبلغ وام، میزان سود و اقساطی که به آن تعلق می‌گیرد متفاوت خواهد بود.

وام خرید مسکن

وام مسکن با هدف خرید و یا ساخت مسکن ارائه می‌گردد. ایثارگران موظف هستند مبلغ را تنها در این مسیر خرج کنند. در غیر این صورت برای آن‌ها تخلف گزارش خواهد شد. سقف وام بستگی به شهری که ایثارگر در آن حضور دارد و محل سکونت کاملاً متفاوت است.

وام خرید خودرو

شرکت‌های خودروسازی سهمیه خاصی را برای ایثارگران در نظر گرفته‌اند. در نتیجه آن‌ها می‌توانند بدون نیاز به شرکت در قرعه‌کشی و با استفاده از وام مربوط به خودرو، نسبت به خرید ماشین اقدام کنند. سودی که برای این قبیل تسهیلات در نظر گرفته شده است ۴ درصد و بازپرداخت آن ۵ ساله است.

مشاوره وام بانکی

شرایط کلی برای دریافت وام با کارت ایثارگران

اگر چه این شرایط هر ساله به روز‌رسانی می‌شود ولی به طور کلی باید یکسری نکات و شرایط را در نظر داشته باشید تا بدانید که آیا وام‌ ایثارگران به شما تعلق می‌گیرد یا خیر:

  • برای دریافت وام‌ ایثارگران شما نیازی به چک و ضامن ندارید.
  • این وام‌ها به هیچ عنوان قابل تمدید و افزایش نیستند و هر ایثارگری تنها یکبار می‌تواند از این فرصت استفاده کند.
  • لازم است بدانید که هر ایثارگر می‌تواند این وام را برای خود دریافت کرده و نمی‌تواند به شخص دیگری واگذار کند. البته ایثارگران می‌توانند از این فرصت برای دریافت وام برای فرزندان خود استفاده نمایند.
  • اگر برخی از ایثارگران شرایط خاصی داشته باشند ممکن است وام‌های دیگری نیز به آن‌ها تعلق گیرد. برای مثال کسانی که در جریان جنگ دچار بیماری‌های صعب‌العلاج شده‌اند و قدرت خرید مسکن را ندارند می‌توانند از وام‌های درمانی و همچنین وام مسکن استفاده کنند که برای این منظور ابتدا باید بانک شرایط آن‌ها را بررسی کند.

آیا امکان دریافت وام ایثارگران توسط فرزندان این افراد وجود دارد؟

در قسمت قبل بیان کردیم که برخی از ایثارگران می‌توانند برای دریافت وام مورد نیاز فرزندان خود از کارت ایثارگری استفاده کنند. در واقع وام به نام آن‌ها ثبت می‌شود. البته سختگیری‌های زیادی در این زمینه ارائه می‌شود. برای مثال ایثارگران که می‌خواهند از طریق کارت ایثارگری خود وام ازدواج برای فرزندان خود بگیرند نمی‌توانند این وام را به نام خود ثبت کنند و در این مسیر به مشکل برخورد خواهند کرد. به طور کلی فرزندان شهدا و مفقود الاثر‌های جنگی جهت دریافت وام هیچ محدودیتی ندارند. اما اگر شما فرزند ایثارگر هستید می‌توانید برای دریافت وام ازدواج از این فرصت استفاده کنید.

در پایان

با توجه به اینکه دولت تسهیلات بانکی بسیار متنوعی را برای ایثارگران در نظر گرفته و آن‌ها می‌توانند یک وام با مبلغ زیاد، سود کم و اقساط طولانی دریافت کنند این بهترین فرصت برای این دسته از افراد خواهد بود. جهت آشنایی با انواع وام‌ها، بانک‌هایی که چنین وام‌هایی را ارائه می‌کنند و البته انتخاب یک وام با شرایط مناسب می‌توانید با آریا فردا در تماس باشید. نکته لازم به ذکر این است که ما می‌توانیم از شما یک وکالت نامه بگیریم و صفر تا صد امور جهت دریافت وام با کارت ایثارگران را برای شما انجام دهیم.

    نظرتان را بنویسید

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.*

    Call Now Button