تسویه وام زودتر از موعد

آیا تسویه وام زودتر از موعد منطقی است؟

به طور کلی دریافت وام تحت هر شرایط اقتصادی به نفع شما تمام می‌شود. اما در شرایط فعلی کشور که اوضاع اقتصادی اصلاً مناسب نیست قطعاً گرفتن وام باعث بهبود شرایط زندگی و کار می‌شود. به هر حال وقتی شما وام دریافت می‌کنید به جای اینکه لازم باشد یک سرمایه کلان از پس‌انداز خود را وارد کسب و کار کنید می‌توانید این سرمایه را از وام تأمین نمایید و به تدریج اقساط آن را پرداخت کنید. برخی از افراد تصور می‌کنند هر چه زودتر بتوانند وام را تسویه کنند به نفع آن‌ها خواهد بود. ما در این مقاله برای شما توضیح می‌دهیم که آیا تسویه وام زودتر از موعد منطقی است؟ پس با ما همراه باشید.

آیا تسویه وام زودتر از موعد سر رسید واقعاً مقرون به صرفه است؟

اگر در بین دوستان و آشنایان شنیده‌اید که تسویه کردن زود هنگام وام واقعاً به نفع شما تمام می‌شود بهتر است این قسمت مطلب را با دقت مطالعه کنید. به طور کلی هر کدام از بانک‌ها از فرمول خاصی برای قسط‌بندی وام‌ها استفاده می‌کنند. براساس اینکه شما چه نوع وام و چه مبلغی را دریافت کرده‌اید شرایط پرداخت اقساط و تعداد قسط‌ها متفاوت خواهد بود. با توجه به آنچه که گفته شد اگر وقتی که در مراحل ابتدایی پرداخت اقساط یعنی در قسط سوم یا چهارم قرار دارید نسبت به تسویه حساب وام اقدام کنید قطعاً این موضوع به نفع شما خواهد بود. اما
برای افرادی که بیش از نیمی از اقساط وام را پرداخت کرده‌اند، تسویه حساب زودتر از موعد سررسید وام اصلاً منطقی و مقرون به صرفه نیست و هیچ نفعی برای شما ندارد.

 

مشاوره وام بانکی

تسویه وام زودتر از موعد سررسید به نفع بانک‌ها است یا به نفع مردم؟

برخی از افراد مجبور هستند نسبت به تسویه زود هنگام وام‌ها اقدام کنند. برای مثال سند ملک آن‌ها در گرو بانک است و آن‌ها می‌خواهند ملک خود را بفروشند. پس باید هر چه زودتر وام خود را تسویه کنند. یا اینکه چکی را  به عنوان ضمانت در گرو بانک گذاشته‌اند و تا این چک آزاد نشود امکان دریافت دسته چک جدید برای آن‌ها وجود نخواهد داشت. در قسمت قبل گفتیم اگر شما در ابتدای پرداخت اقساط هستید می‌توانید نسبت به تسویه زودهنگام وام اقدام کنید و این موضوع مقرون به صرفه است ولی به طور کلی وقتی شما وامی را تسویه می‌کنید این موضوع بیشتر به نفع بانک‌ها تمام خواهد شد. در واقع بیشتر بانک‌ها سود می‌برند. اما به هر حال اگر شما از نظر مواردی که گفتیم دچار گرفتاری شده‌اید هیچ راهی جز تسویه وام نخواهید داشت.

البته برخی از مردم به دلیل اینکه از نظر روحی نیز به هم می‌ریزند تصمیم می‌گیرند هر چه زودتر وام خود را تسویه کنند. اگر به شدت درگیر پرداخت اقساط وام شده‌اید و این موضوع شرایط زندگی شما را درگیر کرده است بهتر است هر چه زودتر نسبت به تسویه وام زودتر از موعد سررسید اقدام کنید تا از نظر روحی در آرامش قرار گیرید.

تخفیف به مردم در صورت تسویه وام زودتر از موعد سررسید

لازم است این نکته را نیز متذکر شویم که برخی از بانک‌ها تخفیف‌هایی را برای مردم جهت تسویه وام زودتر از موعد قائل می‌شوند. همانگونه که متوجه شدید تسویه زودهنگام وام به نفع بانک‌ها تمام می‌شود و بانک‌ها برای اینکه بتوانند از این فرصت استفاده کنند مردم را از طریق ارائه تخفیف‌ها ترغیب خواهند کرد. برای مثال بانک‌های قرض‌الحسنه مهر ایران و رسالت این نوید را به مشتریان داده‌اند که اگر نسبت به تسویه زودتر از موعد سررسید اقدام کنند تخفیف‌های بسیار خوبی نصیب آن‌ها خواهند شد. اغلب مردم نیز دلخوش به همین تخفیف‌ها می‌شوند و تصمیم می‌گیرند هر چه زودتر وام خود را تسویه نمایند. اما همانگونه که گفتیم شما باید منفعت خود را در نظر بگیرید. بنابراین با کارشناسان و مشاورین حقوقی و مالی مشورت کنید و در صورتی که آن‌ها تأیید کردند نسبت به تسویه وام اقدام نمایید.

در یاپان

برای تسویه وام زودتر از موعد سررسید شما باید ابتدا تعداد اقساط باقیمانده، شرایط مالی خود و همچنین لزوم تسویه زودهنگام را بررسی نمایید. با کارشناسان مالی و حقوق مشورت کنید تا یک تصمیم درست بگیرید. می‌توانید بر روی تیم آریا فردا حساب کنید. این تیم علاوه بر اینکه در زمینه دریافت وام‌های کلان در خدمت شما عزیزان است، در صورتی که سؤالات بانکی دارید و یا جهت دریافت بهترین مشاوره وام بانکی می‌خواهید مشاورین مالی زبده به شما کمک کنند می‌توانید روی کمک تیم آریا فردا حساب کنید و هر چه سریع تر با کارشناسان آن تماس حاصل نمایید.

    نظرتان را بنویسید

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.*

    Call Now Button