وام تعمیرات مسکن

وام تعمیرات مسکن (تسهیلات بازسازی مسکن)

اگر تصمیم گرفته‌ اید منزل خود را بازسازی کنید ولی به دلیل قیمت بسیار زیاد مصالح ساختمانی نمی‌ توانید از عهده بازسازی و تعمیرات بر بیایید به شما پیشنهاد می‌ کنیم که وام تعمیرات مسکن را دریافت کنید. ما در این مطلب قرار است در مورد مبلغ این وام، شرایط دریافت آن و مدارک مورد نیاز برای دریافت تسهیلات بازسازی مسکن با شما صحبت کنیم. پس حتماً این مقاله مفید را از دست ندهید.

شرایط دریافت وام تعمیرات مسکن براساس بانک ارائه‌ کننده تسهیلات

خوشبختانه در حال حاضر اغلب بانک‌ هایی که در کشور فعالیت دارند تسهیلات بازسازی مسکن را نیز ارائه می‌ کنند. اما شرایط هر کدام از آن‌ ها کمی با یکدیگر متفاوت است. بنابراین ما در ادامه این مطلب وام تعمیرات خانه براساس نوع بانک ارائه‌ کننده و شرایط آن‌ ها را بررسی می‌ کنیم:

وام تعمیرات مسکن بانک مسکن

از آنجایی که بانک مسکن یکی از بانک‌ های تخصصی در زمین ساخت مسکن می‌ باشد به همین دلیل بر خلاف سایر بانک‌ ها محدودیتی برای ارائه وام‌ های بانکی نداشته و شما می‌ توانید از انواع وام‌ ها بر اساس نیاز و شرایط خود استفاده کنید. حداکثر سقف تسهیلات وام مسکن که توسط این بانک تعریف شده است در سال ۱۴۰۲، ۱۳۰ میلیون تومان می‌ باشد که ۸۰ میلیون تومان آن از طریق خرید اوراق ممتاز و ۵۰ میلیون تومان آن از طریق سپرده‌ گذاری قابل دریافت خواهد بود. میزان سود در نظر گرفته شده برای این وام توسط بانک مسکن برای سپرده‌ گذاری ۱۱ درصد و برای خرید اوراق معادل 5/17 درصد است. مهم‌ ترین شرط دریافت وام تعمیرات از بانک مسکن این است که شخص دریافت‌ کننده به هیچ عنوان نباید چک برگشتی و بدهی داشته باشد. از طرفی لازم است شما معرفی نامه‌ ای از شرکت راه و شهرسازی ارائه کنید که نشان می‌ دهد مشغول بازسازی مسکن هستید. مدت زمان بازپرداخت وام‌ های بانک مسکن ۵ سال می‌ باشد.

وام تعمیر مسکن بانک صادرات

مبلغ این وام در بانک صادرات از ۱۰ میلیون تا ۲۰۰ میلیون متفاوت است.. مسلماً هر چه قیمت وام بالاتر برود سختگیری‌ های بانک برای ارائه وام نیز بیشتر خواهد شد. برای مثال شما به مدارک بیشتری نیاز دارید. تمامی وام‌ های تسهیلات مسکن که توسط بانک صادرات ارائه می‌ گردند سود ۱۸ درصد دارند و حتماً شخص متقاضی باید سند ملک خود را در گرو بانک قرار دهد تا مشخص شود که این ملک به نام شخص متقاضی است. دو شرط دیگر که برای دریافت وام مسکن از بانک صادرات لازم است بحث نداشتن چک برگشتی و بدهی و از طرف دیگر عدم استفاده قبلی از این وام می‌ باشد.

وام تعمیرات مسکن از بانک ملی

بانک ملی وام‌ هایی بین ۱۰ تا ۵۰ میلیون تومانی را برای متقاضیان بازسازی مسکن ارائه می‌ کند که سود آن‌ ها ۱۸ درصد و بازپرداخت آن ۳۶ ماهه است. اگر شما می‌ خواهید وام‌ های ۱۰ میلیون تومانی دریافت کنید باید یک ضامن رسمی داشته باشید. ولی برای مبلغ ۱۰ میلیون به بالا حتماً سند ملک الزامی است.

مشاوره وام بانکی

وام تعمیرات مسکن از بانک سپه

مبلغ این وام نیز همانند بانک ملی بین ۱۰ تا ۵۰ تومان متغیر بوده و سود آن ۱۸ درصد و مدت زمان بازپرداخت آن ۳۶ ماهه می‌ باشد. تنها تفاوت بانک سپه با بانک ملی این است که شما تا سقف ۲۰ میلیون تومان نیاز به یک ضامن رسمی دارید و از ۲۰ میلیون به بالا باید سند ملک خود را در گرو بانک قرار دهید. سند باید به نام شخص متقاضی باشد و از طرف دیگر شخص متقاضی نباید بدهی و چک برگشتی داشته باشد.

وام تسهیلات مسکن از بانک رفاه

حداکثر مبلغ وامی که بانک رفاه برای بازسازی مسکن ارائه می‌ کند ۲۰۰ میلیون تومان است که وام‌ ها با نرخ ۱۸ درصد ارائه می‌ شوند. مدت زمان بازپرداخت وام مسکن در بانک رفاه ۴۸ ماهه می‌ باشد. یکی از مهمترین شرایط برای دریافت وام بازسازی مسکن از بانک رفاه این است که سه ضامن معتبر با گواهی کسر از حقوق معرفی نمایید. از طرف دیگر سپرده‌ گذاری به مدت ۳ تا ۶ ماه، نداشتن بدهی و چک برگشتی و رتبه اعتبارسنجی بالا نیز از شرایط دیگر دریافت وام تمدید مسکن از بانک رفاه می‌ باشند.


اینجا بخوانید: انواع و شرایط دریافت وام از بانک رفاه

وام تعمیرات مسکن از بانک گردشگری

متقاضیان ساکن شهر تهران می‌ توانند تا سقف ۳ میلیارد تومان و در شهرستان‌ ها تا سقف 5/1 میلیارد تومان جهت دریافت وام بازسازی مسکن از بانک گردشگری اقدام کنند. سود این وام ۱۸ درصد، مدت زمان بازپرداخت آن 36 ماه و مهمترین شرایط آن نداشتن بدهی می‌ باشد. در مورد اینکه آیا لازم است شما سند ملک را ارائه کنید یا نه باید در زمان درخواست حتماً با کارشناسان بانکی صحبت کنید.

مهمترین مدارک لازم برای دریافت وام تعمیرات مسکن

مدارکی که شما برای دریافت وام بازسازی مسکن باید ارائه کنید ممکن است براساس نوع بانک انتخابی کمی تفاوت داشته باشد ولی در کل شما به یک سری مدارک پایه نیاز دارید که در ادامه این مدارک را لیست کرده‌ ایم:

 • تکمیل فرم توسط فرد متقاضی
 • ارائه اصل و کپی شناسنامه از تمامی صفحات
 • ارائه اصل و کپی کارت ملی به صورت پشت و رو
 • ارائه اصل و کپی سند مالکیت ملک برای احراز مالکیت
 • ارائه مدارک مربوط به اشتغال یا فیش حقوقی برای تعیین تمکن مالی فرد متقاضی
 • ارائه مدارک شناسایی ضامن یا ضامن‌های مورد نیاز
 • ارائه وثیقه یا هر نوع تضمین مورد نظر بانک مربوطه

در پایان

شما برای دریافت وام تعمیرات مسکن می‌ توانید از یک وکیل کمک بگیرید. کافی است که مدارک خود را در اختیار وکیل قرار دهید. به صورت محضری وکالت‌ نامه تنظیم می‌ گردد و این وکیل با در دست داشتن وکالت‌ نامه پروسه دریافت وام را برای شما انجام می‌ دهد. اگر شما برای بازسازی مسکن به وام‌ های کلان نیاز دارید می‌ توانید بر روی کمک تیم آریا فردا حساب کنید. با وکالت نامه‌ ای که شما در اختیار ما قرار می‌ دهید ما وام را در کوتاه‌ ترین زمان ممکن برای شما دریافت خواهیم کرد بدون اینکه شما درگیر پروسه‌ های اداری شده و وقت و هزینه زیادی از دست بدهید.جهت برقراری ارتباط با این مجموعه و دریافت بهترین مشاوره وام بانکی به صفحه تماس با ما در وب سایت مجموعه مراجعه نمایید.

  نظرتان را بنویسید

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.*

  Call Now Button