وام های بدون ضامن

چه وام هایی به ضامن نیاز ندارند؟

شاید شما برای حل بخشی از مشکلات مالی کار یا زندگی خود به وام نیاز دارید ولی وقتی به این موضوع فکر می‌کنید که چگونه چند ضامن معتبر پیدا کنید که مورد قبول بانک باشند از وام گرفتن پشیمان خواهید شد. اما جالب است بدانید که وام ‌های بدون ضامن نیز وجود دارد. در این مطلب می ‌خواهیم برای شما توضیح دهیم که چه وام‌ هایی به ضامن نیاز ندارند و برای دریافت آن ‌ها باید به چه صورت عمل کنید. پس با ما همراه باشید.

چه کسانی می ‌توانند وام بدون ضامن را دریافت کنند؟

بانک مرکزی به منظور اعطای امتیاز به افرادی که به عنوان افراد خوش حساب شناخته شده ‌اند طرح وام بدون ضامن را در نظر گرفته است. براساس این مصوبه تمامی شاغلان و بازنشستگان نهاد ‌های عمومی غیردولتی، شاغلان، بازنشستگان و مستمر بگیران دستگاه ‌های دولتی می ‌توانند برای دریافت برای دریافت وام بدون ضامن اقدام کنند. برای این منظور لازم است افراد تمامی مدارک مورد نیاز برای وام را آماده کرده و از طرف دیگر باید گردش حساب آن ‌ها و همچنین میزان خوش حساب بودن این افراد مورد بررسی قرار گیرد. در صورتی که مشخص گردد شما فردی خوش حساب بوده ‌اید، چک برگشتی ندارید و در پرداخت وام ‌های قبلی به هیچ عنوان تأخیری نداشته ‌اید وام بدون ضامن برای شما در نظر گرفته خواهد شد. لازم است این نکته را متذکر شویم که مبلغ وام براساس رتبه و امتیازی که شما از بانک به دست می ‌آورید متفاوت خواهد بود. هر چقدر امتیاز شما بالاتر باشد می‌ توانید وام بیشتری را نیز دریافت نمایید.

چه شرایطی برای پرداخت وام بدون ضامن وجود دارد؟

از آنجایی که در ارائه این نوع وام‌ ها هیچ ضامنی در نظر گرفته نمی ‌شود بنابراین بانک ‌ها شرایط دیگری را برای تضمین پرداخت اقساط وام از جانب وام گیرنده در نظر می ‌گیرند که این شرایط براساس مبلغ وام تعیین می ‌شود. مهم‌ ترین شرایط وام بدون ضامن عبارتند از:

 • در درجه اول باید بدانید که شما فقط می ‌توانید از بانکی که حقوق خود را از آن دریافت می‌ کنید وام بدون ضامن دریافت نمایید. اما دلیل این محدودیت چیست؟ بانک ‌ها باید حقوق شما را بررسی کنند و از طرف دیگر اگر وام‌ های دیگری دارید که بخشی از حقوق برای اقساط آن‌ ها کنار گذاشته می ‌شود، این موضوع نیز مورد بررسی قرار خواهد گرفت. براساس باقیمانده حقوق و در نتیجه توان شما برای پرداخت اقساط، مشخص می ‌شود که شما می ‌توانید چه مبلغ وامی را دریافت کنید.
 • در صورتی که وام شما حداکثر ۵۰ میلیون تومانی باشد تنها با یک نامه از کسر حقوق می ‌توانید برای دریافت وام اقدام کنید اما برای وام ‌های بین ۵۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان علاوه بر نامه کسر از حقوق باید چک یا سفته نیز به همراه داشته باشید.
 • اگر شما وام ۵۰ میلیون تومانی دریافت کرده ‌اید نامه کسر از حقوق شما باید ۶۵ میلیون تومان و اگر وام ۵۰ به بالا دریافت می ‌کنید باید نامه کسر از حقوق شما ۱۳۰ میلیون تومان باشد.
 • به طور کلی افرادی که بتوانند در سیستم اعتباربندی و رتبه ‌دهی بانکی رتبه‌ A را به دست بیاورند می ‌توانند وام ‌های بالاتر از ۵۰ میلیون تومان را دریافت کنند در غیر این صورت وام کمتر از ۵۰ میلیون به شما داده خواهد شد.

مشاوره وام بانکی

مقدار سود وام بدون ضامن چقدر است؟

یکی از مهمترین فاکتور‌ هایی که ما در زمان دریافت وام باید به آن توجه داشته باشیم مبلغ سودی است که برای وام در نظر گرفته شده است. بعضی از وام‌ ها سود بسیار زیادی دارند و در نتیجه اصلاً به صرفه نیست که ما بخواهیم چنین وام‌ هایی را برای تأمین مخارج زندگی یا کار استفاده کنیم. سود وام بدون ضامن ۱۸ درصد در نظر گرفته شده است ولی اگر بانکی که حقوق خود را از آن دریافت می ‌کنید قرض ‌الحسنه باشد سودی که برای شما در نظر گرفته می ‌شود کمتر خواهد بود. در زمان دریافت وام این موضوع به طور کامل بررسی می ‌شود.

چه بانک ‌هایی وام بدون ضامن ارائه می ‌کنند؟

همانگونه که گفتیم شما تنها می‌ توانید از بانکی که حقوق خود را از آن دریافت می‌ کنید درخواست وام بدون ضامن داشته باشید. به طور کلی بانک ‌های زیر تحت نظر بانک مرکزی خدمات مربوط به وام بدون ضامن را ارائه می‌کنند:

 • بانک کشاورزی
 • بانک ملی
 •  بانک ملت
 • بانک صادرات
 • قرض ‌الحسنه مهر ایران
 • پست بانک ایران
 • بانک توسعه تعاون
 • بانک رفاه کارگران
 • بانک تجارت
 • بانک مسکن
 • بانک سپه
 • بانک صنعت و معدن
 • بانک توسعه صادرات ایران

آیا مشاغل آزاد نیز می ‌توانند وام بدون ضامن دریافت کنند؟

همانگونه که گفتیم تنها کارمندان دولتی و غیردولتی می ‌توانند برای دریافت وام بدون ضامن اقدام نمایند اما در حال حاضر در بانک ملت طرح پرداخت وام بدون ضامن برای مشاغل آزاد نیز تعریف شده است. در صورتی که شما شغل آزاد دارید می ‌توانید وارد سامانه فرابانک شده و درخواست خود برای دریافت وام بدون ضامن را ثبت کنید. در زمان پرداخت وام ابتدا طبق قوانین بانکی این وام به کارمندان و مستمری بگیران تعلق می ‌گیرد و در مراحل بعدی افراد با شغل آزاد نیز در رتبه ‌بندی قرار گرفته و در صورت کسب امتیاز لازم، وام بدون ضامن به آن‌ ها تعلق خواهد گرفت.

در پایان

همانگونه که متوجه شدید مهمترین شرط برای دریافت وام بدون ضامن این است که شما رتبه کافی را به دست آورده باشید. اگر شما به مؤسسه آریا فردا مراجعه کنید با استفاده از سیستم ‌های آنلاین و یا نرم ‌افزار‌ ها، رتبه و اعتبار شما از نظر سیستم بانکی محاسبه شده و شما متوجه خواهید شد که دقیقاً براساس این رتبه می‌ توانید چه مبلغ وامی را کسب کنید. همچنین اگر به به فکر دریافت وام بدون ضامن با مبلغ کلان هستید باز هم می ‌توانید جهت دریافت بهترین مشاوره وام بانکی روی کمک مؤسسه آریا فردا حساب کنید. با کارشناسان موسسه تماس حاصل نمایید، ما تمامی امور را برای شما انجام خواهیم داد.

  نظرتان را بنویسید

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.*

  Call Now Button